Naše iluze o světě

5. ledna 2010 v 19:27 | :) Admin (: |  Matrix
Mysl si vytváří svět podle sebe . Podle toho jak se cítíme vnímáme svět podle toho co chcem vidět a co ne. Problém ,ale nastává když nám někdo řekne že náš svět je prostě iluzí že žijeme ve světě představ , to se nás potom velice dotkne čili našeho ega !

Ego není realné neexistuje pouze my si ho vytváříme !
Svět se nám zdá zmatený až do doby dokud nepoznáme ty co už si tímhle stavem taky prošli , a pokud člověk začne hledat pravdu většinou ji najde nebot´ máme internet .

Matrix je v podstatě svět forem ,nepřesných pohledů, nerozpoznání jevů co se dějí všude kolem nás. A proto člověk má strach ,když si jen na moment uvědomí ,že je to vše jenom na chvilku a pak to okamžitě zmizí . Např. člověk si neustále říka až si koupím auto budu štastný , koupí si auto a pak je na chvilu štastný až do doby než požaduje další věc ,ale tohle je pouhé utrpení ,nebot´ je to přesně to štěstí , které mizí nejrychleji. Když člověk tohle zažívá dostává se do depresí nebot´ trpí a neví co ho může udělat štastným ani (rodina ,příbuzní atd.) taky v tomhle není uplné trvalé štěstí !

Lidé se zavírají sami do klecí a nechaj se krmit svým egem !!
Naše mysl je jako čirý diamant ,nebo čiré zrcadlo ,ale my na něho věšíme obrazky na kterých máme své nedostatky to co nám chybi ,ale nahle se zakrývá i zrcadlo děje se to už od mala kdy nám rodiče říkají ty jsi takový a makový už ted´nám začali dělat a tvořit naše falešné Já čili EGO .

!ALE ! Naše mysli je nejmoudřejší , je ve své podstatě neohrožena ! Ale když na to zrcadle je mnoho obrazku už je tam něco co ji zastinuje a potom je tam jen ego .. Ego je hloupe ale velice silné boj s ním nelze vyhrát ma ty nej. esa v rukávech např. závislosti , negativní emoce atd.

Vyhrát mužem tak ze budem moudří . Nechat ho vejit do baraku kde budou jen zrcadla to jest to co ho oslepi a mysl uvidi co je to zač ..

Když bude člověk celý život slyšet že vypadá jako ježibaba a bude zavřený v baráku bude si to i myslet ,nebot´ nemá zrcadlo aby se podíval ,ale když se jednoho dne objeví toto zrcadlo díky lidem co vědí a ten člověk se podívá uvidí sama sebe (svou dokonalou mysl) Zjistí že je krásný !!!
A ta ježibaba to bylo to ego to falešné já ten matrix plný strachu a hněvu !

CITÁT
Následkem nevědomosti chápe mysl vnější svět jako od sebe oddělený, přitom svět je její vlastní projekcí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama