Buddhismus aktivity a moudrosti (vytržene)

4. března 2010 v 21:50 | Lama Ole Nydahl |  Buddhismus
  1. První moudrost se nazývá moudrost podobná zrcadlu a je přeměnou běžného pocitu hněvu. Ukazuje jevy takové, jaké jsou, nic nepřidává ani neubírá. Na této úrovni zcela zřetelně vidíme podstatu mysli a vše, co se v ní objevuje.
  2. Druhá moudrost je nazývána vyrovnávající a očišťuje pýchu. Ukazuje věci jako velice bohaté a rozmanité, jako složené a plné možností.
  3. Rozlišující moudrost se objevuje, pokud se osvobodíme od připoutanosti. Tato moudrost je schopností vidět každou osobu a situaci současně jako samostatně existující i jako součást živého celku.
  4. Moudrost prožitku dodává duchovní sílu pozorovat běh příštích prožitků, následovat je a učit se z nich. Dříve byla těžkým pocitem závisti.
  5. Nejvíce osob dosahuje poslední intuitivní nebo vším prostupující moudrosti. V podstatě je přeměnou základní nevědomosti. Nejhrubší záclony mysli mohou být naprosto sejmuty díky hluboké lásce a skvělým ochranným skutkům.
Různé ženy inspirují rozdílnými způsoby. Pokud žena dává dostatečné množství lásky, může předávat i všech pět druhů moudrosti. Oddaný nápadník potom získá vlastnosti vyjádřené v symbolech diamantu, drahokamu, lotosu, meče a buddhy, které představují výše zmiňovaných pět moudrostí.
A co získává žena tím, že se otevře mužské energii? Čtyři aktivity. Přesto, že je již v určitém stupni intuitivně zapojila v rodině a v jejím blízkém okolí, tady nabírají nadosobního rozměru a ovlivňují okolní svět. Muži jsou neustále aktivní, mají velkou schopnost přitahovat, mají velké ruce a díky tomu ztělesňují tisíce skutků těla, řeči a mysli, které může každý z nich vykonat. Všechny muže lze zařadit do čtyř kategorií.
  1. Muži prvního typu jsou především uklidňující. Jsou žoviální a přátelští, často s postavou podobnou hrušce. Každého uklidňují a touží, aby se všichni dobře cítili.
  2. Druhých mužů je všude plno, stále něco zkoušejí a něco začínají. Přesto, že nejsou výrazně svalnatí, velice výrazně rozmnožují veškerý potenciál.
  3. Jako třetí je fascinující různorodost. Ti, kdo s ní pracují, dokáží vzbudit zájem ostatních. Tito muži ví, jak zapůsobit a otevřít srdce, jak se oblékat a říkat vhodné věci.
  4. Nejlepšími přáteli žen jsou však často muži čtvrtého druhu. S veškerou energií ochraňují ženu v okamžicích, kdy všichni ostatní zklamou. I přesto, že ne vždy drží krok s posledními novinkami, dá se na ně spolehnout při těžké práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama