Geneticky upravené rostliny v ČR

11. března 2010 v 12:07 |  Svět takový jak ho nepoznáváme

Geneticky upravené brambory mohou na pole. I v Česku

aktuálně, Pondělí 8. března 2010

GMO
Nové plodiny přicházejí z laboratoří.větší obrázekAutor: BASF
Analýza - Po dlouhých dvanácti letech vydala Evropská komise povolení k pěstování nové geneticky modifikované plodiny v Evropě. Je to průlom? Znamená to, že genetické inženýrství může nyní dobývat naše pole stejně, jako se mu to už daří zejména na severoamerickém kontinentě?
Odpověď zní: Je to sice průlom, ale zdaleka není jisté, že teď už budou nové plodiny skutečně přímočaře mířit do evropského zemědělství.

Vypnutý gen vylepšuje škrob

Už před třemi lety odborníci jistojistě očekávali, že Evropská komise vydá povolení k běžnému pěstování brambor nazvaných Amflora. Jenže komise se nakonec rozhodla až teď, kdy je v novém složení. Tyto brambory tedy přibyly ke genově modifikované (neboli transgenní) kukuřici, jejíž pěstování je v Evropě povoleno z dávnější minulosti.
Amfloru vytvořili vědci v německém koncernu BASF tím, že v laboratoři vyřadili z činnosti jeden gen.

Transgenní plodiny

Do geneticky upravených čili transgenních rostlin vědci v laboratoři vnesli požadovaný gen z jiného organismu, případně některý původní gen vyřadili z činnosti. Dnes se ve světě pěstují dva základní typy transgenních plodin. První je odolnější vůči postřikům proti plevelům. Zemědělec tedy pole postříká, plevel zničí, ale plodině neublíží. Druhý typ transgenní plodiny v sobě vytváří toxin, který neškodí zvířatům a lidem, ale zabíjí housenky nebo brouky, kteří ji okousávají.
Nejčastějšími geneticky upravenými zemědělskými plodinami jsou zatím sója, bavlník, řepka olejka a kukuřice. Nyní by k nim mohly přibýt i brambory, které rozšiřují možnosti využití genetických úprav.
Běžné brambory v sobě obsahují dvě složky škrobu, amylopektin a amylózu. Amylopektin způsobuje zahušťování škrobu, zato amylóza vyvolává rosolovatění. To první průmysl potřebuje, to druhé naopak překáží. A tak se bramborový škrob při průmyslové výrobě chemicky upravuje, aby se jeho rosolovatění snížilo.
V Amfloře je však gen řídící vznik nechtěné amylózy uměle vyřazen z činnosti. Takže tyto brambory obsahují téměř výlučně žádaný amylopektin. Jejich další zpracování je mnohem jednodušší. Uplatnění by měly najít v papírenství, textilním průmyslu, při výrobě lepidel, stavebních materiálů, kosmetiky... Současně však mají pěstitelé povoleno těmito bramborami také krmit dobytek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama