Collapse - CZ

15. prosince 2010 v 1:50 |  Zajimavé filmy
CIA, drogy, ropa, korupcia, záchrany bánk, deriváty...

Collapse je víceméně monolog Michaela Rupperta, teoretika a myslitele, který má bezpochyby všech pět pohromadě a je jeden z těch lidí, u kterých člověk hned pozná, že ví víc než vy. Na druhou stranu je očividné, že velký náhled mu dal i určitý stupeň arogance a neochotu měnit své myšlenky.
Prvním tématem je ropný zlom (peak oil) kterému se dosud moc dokumentů nevěnovalo. Pokud ale po tomto výrazu začnete pátrat, naleznete množství informací které vám vyrazí dech. Pokud se bude těžba ropy vyvíjet podle modelu těžby jakékoli jiné suroviny, pak jsme právě přes zlom přešli, nebo nás čeká v nejbližších jednotkách let. V téhle oblasti mi přijde dokument velmi objevný a poučný.
Finanční problémy mi přijdou vysvětlené tak trochu "z vlaku". Pokud už člověk neví o čem Ruppert mluví, pak to rozhodně z dokumentu nepochopí. Stejně tak mi vadilo téma globálního oteplování, které se snažil za každou cenu protlačit do každé problematiky.
Ruppertova vidina kolapsu systému mě nejprve šokovala - ne ani tak svou existencí, protože většina lidí v mém okolí ví, že "takhle to dál nejde". Spíš mě potěšilo jeho kvalitní rozmyšlení situace a analýza toho, jak by se systém měl rozpadat.
Rozhodně MustWatch dokument, který stojí za to vidět


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama