Tryskové proudění nad Evropou je změněno

6. prosince 2010 v 21:13 | Někdo na webu http://orgo-net.blogspot.com/2010/12/tryskove-proudeni-nad-evropou-je.html |  Počasí a jiné

Vypadá to, že Evropu čekají problémy v podobě počasí. Příští víkend teploty pod bodem mrazu, snih a možná i bouře ve stejnou dobu. Tryskové proudění se nad Evropou podle všeho zastavilo nebo rozpadlo. Podívejte se na tento obrázek:
http://1.bp.blogspot.com/_LI7ybGst9qA/TO_O9pLhetI/AAAAAAAAAus/s_LV4whRwI8/s1600/6.JPG


Vidíte Velkou Británii a Irsko, severní Francii, Německo atd. a Skandinávii dole uprostřed? Tryskové proudění obvykle prochází rovně přes severní Evropu, kde působí jako nárazník proti mrazivému počasí z Arktidy. Ale teď se zatočilo dolů přes Španělsko s dalším ramenem přes severní Afriku. Údajně k tomu nikdy předtím nedošlo.
Zde je obrázek z USA na začátku tohoto roku:
http://2.bp.blogspot.com/_LI7ybGst9qA/TO_LvfaLqiI/AAAAAAAAAuM/1qrzvUf1jOg/s320/7.jpg

Je to ten samý případ, "chladný vzduch stlačen jižně" z důvodu narušení normálního toku tryskového proudění.. Jde o to, že to co se stalo nad Severní Amerikou v červnu, se nyní děje nad Evropou v zimě.
Zde je článek s videem který vysvětluje, co se stalo v Indii, Rusku a Číně v letošním roce v důsledku podobného podivného rozdvojení tryskového proudění (ignorujte nesmysly o 'globálním oteplování'): http://translate.google.com/translate?hl=en&ie=UTF-8&sl=en&tl=cs&u=http://www.sott.net/articles/show/213344-Russian-Drought-Pakistan-Floods-Chinese-Landslides-All-Linked-To-Bizarre-Jet-Stream-Change&rurl=translate.google.com&twu=1

Tuareg.

P.S. Orgonet: O změně tryskového proudění již dříve zde na blogu:
http://www.blogger.com/post-edit.g?blogID=191744807590026425&postID=8907605028835775491
"Co spojuje tyto globální meteorologické katastrofy? To se můžeme dočíst ve zprávě korespondenta britského televizního kanálu Channel 4 News Toma Clarka, který ve videu s názvem "Turbonabitý monzun je záhadou pro předpovídače počasí" říká: http://www.channel4.com/news/articles/world/asia_pacific/pakistan+floods+struggle+to+reach+victims/3738877 .
"Normálně je tryskové proudění obří smyčka vysokorychlostního větru, která se žene horní atmosférou. Tryskové proudění neovlivňuje každodenní počasí - na to je příliš vysoko - ale vzhledem k tomu, že posunuje atmosféru kolem, je velmi důležité pro řízení rozsáhlých meteorologických vzorců pod sebou.
Tryskové proudění se rozdělilo na dva proudy. Jedno rameno jde na sever, druhé na jih. V prostoru uprostřed ruské extrémní sucho. Nad Ruskem se usadil cirkulující vzorec vzduchu po mnohem delší dobu než normálně a způsobil extrémní teploty a požáry, které tam teď mají.
Ale co se děje nad Pákistánem, je ještě podivnější. Jižní rameno tryskového proudění se stočilo dolů tak daleko, že překročilo přes Himalaje do severozápadního Pákistánu. Experti v Met Office mi řekli, že je to velmi neobvyklé.
Výsledkem je, že rychle se pohybující vítr tryskového proudění pomohl nasát horký a vlhký monzunový vzduch rychleji a výše do atmosféry - a to způsobuje deště, jaké nikdo nepamatuje. Je to turbonabitý monzun, když chcete. Nejsou si jisti, zda k tomu už někdy dříve došlo.

O schopnosti HAARPu ovlivnit tryskové proudění na naší Zemi se můžeme dočíst ve zprávě připravené v r. 1990 Americkými leteckými silami, v níž se praví:
"HAARP (High Frequency Auroral Research Program),který byl vytvořen pro letecké síly a námořnictvo vedlejší společností ARCO, je takovým projektem. HAARP, tvářící se jako vědecký výzkum, je chabě přestrojeným projektem k "narušování" ionosféry extrémně silnými paprsky energie, aby se vidělo, k jakým vojenským účelům to může sloužit. Podle HAARP RFP budou tyto paprsky energie použity "ke kontrole ionosférických procesů takovým způsobem, aby byla významně posílena výkonnost systému C3 (čili odmítnutí přístupu protivníkovi)". To zní pisateli jako zbraň. Jiné takové projekty mají kódovací jména BIME, RED AIR, CRRES, EXCEDE, CHARGE IV, WISP, ACTIVE, HIPAS, RADC, AIM, atd.
Jaderné bomby, které vybuchly v ionosféře při výškových testech koncem padesátých a začátkem šedesátých let, jak ruské tak americké, způsobily změny počasí a tryskového proudění, které trvaly nejméně dvacet let. Mají HAARPové ohřívače poskytnout stejný potenciál, protože "narušují" ionosféru? Ionosféra je domovem pro mnoho prospěšných přírodních jevů, mezi nimi filtrování škodlivých slunečních paprsků a odrážení radiových vln užívaných pro komunikaci. Ionosféra také přímo ovlivňuje systémy počasí a trysková proudění, i když to ještě není plně pochopeno."

P.S. Podle níže uvedeného komentáře Honzy je dnešní proudění prý už v pořádku, sláva!: http://www.wunderground.com/global/Region/EU/2xJetStream.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama