Mrazy povodně, ATD

3. ledna 2011 v 1:38 |  Počasí a jiné

Povodně, mrazy i sněhové bouře

Zatímco Austrálii sužují nejhorší povodně za poslední desítky let, počasí dělá neplechu i na dalších kontinentech. Například Evropu sužují mrazy, Spojené státy zápolí na východě s pozůstatky sněhové kalamity a na západě s vánicemi ve vyšších polohách (a s vydatnými dešti v nižších).
V Severním Irsku popraskalo kvůli nebývalým mrazům vodovodní potrubí a firmy ho nestačí opravovat. Ještě v pátek zůstávalo bez vody na 32 tisíc lidí, některým přitom vodovod praskl už před Štědrým dnem. Německo prožívá nejmrazivější prosinec za posledních 40 let. Průměrné teploty za tento měsíc jsou o 4,3 stupně nižší než dlouhodobý průměr.
Zatímco silniční i letecká doprava mrazy zatím zvládá, problémy hlásí vodní doprava. Po zamrzající Odře z uplynulých dní má nyní problémy významný kanál Mohan-Dunaj
Megapole New York na východním pobřeží USA se stále ještě vzpamatovává z následků velké sněhové bouře v uplynulých dnech. Na západním pobřeží USA zápolí Kalifornie, Arizona a Nevada s chladnými bouřemi, které přinášejí do vyšších poloh sníh a do nižších déšť způsobující povodně.
Povodně hlásí také Brazílie či Egypt. V jihoamerickém státě už kvůli dešťům zahynulo nejméně 20 lidí. Egypt hlásí nejméně sedm obětí na životech, jež mají na svědomí povodně v jižní části země.
na severu Bavorska. V uplynulých dnech už tu v ledu pár lodí uvázlo a provozovatelé se obávají, že budou muset trasu až do oblevy uzavřít.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama